PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32362}

Złap mnie, jeśli potrafisz

Catch Me If You Can
7,9 342 032
oceny
7,9 10 1 342032
7,3 41
ocen krytyków
Złap mnie, jeśli potrafisz
powrót do forum filmu Złap mnie, jeśli potrafisz

Dubbingg w filmie

ocenił(a) film na 7

Zaniżyłem ocenę, bo obejrzałem ten film z dubbingiem. Jak można robić filmy z dubbingiem?
Czuje się jakby się ogladało tanią bajkę dla dzieci:/

ocenił(a) film na 8
aaptacy

To na cholerę oglądasz film z dubbingiem? Przecież możesz sobie ściągnąć w oryginalnej wersji językowej z napisami. Sam sobie robisz krzywdę, film sam w sobie nie jest niczemu winien.

ocenił(a) film na 7
Alpha90

Przepraszam szanownego filmu za niższą ocenę. Już więcej nie skrzywdzę siebie w ten sposób. Dziękuję za poradę

ocenił(a) film na 7
aaptacy

A skąd wziąłeś taką wersję? Ja się cieszę, że takiej nie mam , bo nie rozumiem jak można dubbingować filmy. I jak najbardziej popieram obniżanie oceny.

ocenił(a) film na 7
qqryqu

Dubbing ssie, ale obniżanie za niego oceny to nierozsądne podejście. To już nie wina reżysera, że ktoś mu partoli robotę doklejanymi głosami.

ocenił(a) film na 7
gowniarz_wyniosly

Reżyser nie jest jedynym twórcą filmu. Tak sobie myślę, że kiedyś byli cenzorzy, na których reżyser też nie miał wpływu. Albo podam jeszcze inny przykład: załóżmy że obejrzałbym film w koreańskiej wersji językowej. I co z tego że piękny, jak dialogi niezrozumiałe. Musiałbym zaniżyć ocenę. Trzeba się wystrzegać wersji, które obniżają wartość filmu.

ocenił(a) film na 7
qqryqu

Dlaczego byś musiał? Przecież film nie staje słabszy przez to, że czegoś nie można zrozumieć z powodów niezależnych od twórców. Przecież to jakiś absurd, gdyby jeden film miał by zasługiwać na różne noty w zależności czy się go ogląda w super HD, z dolby surround i napisami, czy w jakimś rozmazanym ripie z lektorem. Odbiór to zakłóca, ale gdy trafi się na wersję trudną do odbioru to lepiej nie oceniać. A jeśli już oceniać, to nie film, tylko dystrybutora, bo to dystrybutor jest tu psujem, a nie twórcy.

ocenił(a) film na 7
gowniarz_wyniosly

Każdy ma swoje kryteria oceniania, i niech tak pozostanie.

ocenił(a) film na 7
qqryqu

Owszem, tylko czasem kryteria są merytoryczne, a czasem nie.
Nawiasem mówiąc, wystawiliśmy temu filmowi tę samą ocenę, podobnie jak i autor tematu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones